Купуєте дорогу машину? Будьте готові до того, що доведеться пояснити, звідки на неї кошти. Цим можуть поцікавитися у Держфінмоніторингу та податковій. Якщо вартість авто перевищуватиме 150 тисяч гривень, а Ви сплачуєте за нього готівкою.

Автосалони не зливатимуть інформацію про покупців дорогих машин до фінансової розвідки. Тепер їм дозволили передавати відомості лише в тому випадку, якщо клієнти викличуть особливу підозру.

Ольга Ткаченко, начальник юридичного відділу фінансової установи: "Автосалонам на сегодня рекомендовано собирать информацию о клиентах и подавать отчетность в Госфинмониторинг, в случае, если у них возникнут опасения, что такая операция связана с отмыванием денежных средств. Тем не менее, это нигде на законодательном уровне не закреплено".

Водночас про бажання користуватися такою інформацією заявили в Державній податковій службі. Митарі вважають, що це допоможе виявляти тих, хто працює нелегально та не сплачує зборів до бюджету.

Ігор Усик, начальник управління податкової міліції ДПС у м. Києві: "Если человек не получает заработную плату, если он покупает какое-то средство, автомобиль или еще какое-то средство, которое стоит 200-300, миллион гривен, а он официально нигде не числится, то суть, мысль государства о том, чтобы понять, откуда человек взял эти деньги".

Представники ж фінансових установ кажуть - особистих даних державним службам не передаватимуть якщо: машину купують у кредит, відраховують за неї кошти кількома платежами чи переказують їх із рахунку на рахунок.

Теги: авто налог проверка машина
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 2288