Самолікування не лише небезпечне для здоров'я, а й спустошує ваші гаманці. Українці полюбляють "їсти" ліки без рецепта та на власний розсуд, кажуть лікарі. Винна в цьому реклама медпрепраратів.

Не нашкодь сам собі. Україною шириться епідемія самолікування. Клініка - останнє місце куди наші громадяни приходять скаржитися на хворобу. Обмежуються порадами фармацевта і дедалі частіше вдаються до самолікування. Не плекати ілюзій просять медики самовпевнених пацієнтів.

Віктор Сердюк, президент Всеукраїнської Ради захисту прав пацієнтів: "Коли я звертаюся до аптеки, я приходжу, я повинен взяти таблетку, її з'їсти і вона повинна бути помічна і при цьому має бути мінімум побічних ефектів".

Аптекарі дивуються. Хотіли допомогти, а вийшло як завжди. Однак провину визнають. Мовляв пацієнтів багато - часу мало. Правозахисники переконують: таких фармацевтів варто карати...гривнею.

Проте, у фармацевтичних компаніях працівниккам обіцяють високі заробітки

Віктор Сердюк, президент Всеукраїнської Ради захисту прав пацієнтів: "До цього моменту повідомляли про побічні ефекти лікарських засобів виключно лікарі. Тільки сім відсотків лікарів повідомляють про побічні ефекти".

Ліки мають бути якісні, кажуть європейці. А побічні ефекти ретельно виписані. На їхньому фарм ринку трапляються поодинокі випадки появи недієвих препаратів. Однак вкрай рідко.

А ще часто трпаляється, що медики нав'язуть нам зайві ліки

Гюнтер Йонітц, голова лікарської Асоціації в Німеччині: "Таке питання порушували в комітеті єврокомісії. Зазвичай фальсифікат пацієнти купують через Інтернет. У європейських країнах усі ліки, які купують в аптеках, безпечні".

Українську інтернет-мережу також взяли на приціл. Фахівці застерігають, - більшість ліків в он-лайн торгівлі, - небезпечні. За кордоном порахували - у Всесвітньому павутинні продавали від тридцяти до сорока відсотків неякісних препаратів. Наприклад, за рік кожен українець витрачає близько 500 гривень на медикаменти. По всій Україні приблизно 6 мільярдів. 70% препаратів з них зайві.

Теги: лекарства болезнь здоровье
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1852