Чи потрібно платити за скайп? Ідея обкласти податком безкоштовні сервіси обміну інформацією через Інтернет з'явилася на початку місяця. Ії ініціювали у Нацкомісії регулювання зв`язку. Сьогодні у відомстві від цієї думки відхрещуються. Проте не виключають, що з часом за безкоштовні сьогодні способи спілкування доведеться платити.

Українські оператори мають право заробляти на інтеренет-сервісах, на кшталт месенджерів, - вважають у Нацкомісії із регулювання зв’язку. А залучені кошти можна витратити на модернізацію. Невдовзі у відомстві розроблять документи про регулювання доступу до мережі. Та розпочнуть переговори із мобільними операторами.

Читайте також: Налог на Skype – это путь к деградации

Ігор Сиротенко, член НКРЗ: "Учасникам телекомунікаційного ринку давно пора задуматися над тим, щоб ми були не тільки транспортною складовою, щоб ми змогли виробляти послуги значно ширші за своїм змістом, ніж просто передавання інформації з однієї точки до іншої. За цим напрямом практично пішов увесь світ. З цього всього витягли слово скайп, написали, що Яцук вважає, що треба монетизувати скайп - він так не вважає. А взагалі виробляли послуги з доданою вартістю, які потрібні нашим споживачам безпосередньо на наших ресурсах і на нашій території".

Подібні ініціативи хотіли запровадити у Росії. Там порахували: за 2009-й -2010-й роки через скайп, мобільні оператори недоотримали понад 50 мільйонів доларів. Саме тому, кажуть учасники ринку, про такі нововведення заговорили і в Україні.

Читайте також: Пиратство – это хорошо. Украину нужно объявить пиратской страной

Олександр Ольшанський, голова Інтернет асоціації України: "Это нереализуемо технически и мне кажется, всерьез обсуждать не стоит. Ведь не регулируется мейл - ну на самом деле это то же самое. То есть эта инициатива из серии там регулировать мейл. Давайте отнесемся к этому с некой долей скептицизма".

ФОТОРЕПОРТАЖ: Офис Skype в Пало-Альто

До того ж, у разі запровадження плати за користування однією програмою, завжди можна скористатися іншим безкоштовним сервісом.

Теги: технологии налог skype
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1416