10 тисяч гривень на одну безплідну жінку виділяє держава, аби вона могла народити. Та якщо не вийшло з першого разу, вона має ще два шанси завагітніти за державний кошт.

Безплідні українки все частіше користуються допомогою репродуктологів. Щороку до клінік штучного запліднення звертаються близько 10 тисяч жінок. Загалом в Україні не може мати дітей кожна четверта пара. Проте, щоб отримати надію, жінкам необхідно пройти спеціальні програми обстеження та процедур.

Володимир Бутенко, головний лікар клініки репродуктивного здоров'я: "Середня ціна таких програм від 12 до 16 тисяч гривень".

І це ще мінімальні ціни. Інші клініки оцінюють свою роботу за такими програмами втричі, а то й учетверо дорожче. Натомість стовідсоткової гарантії не дають. Щоправда, дати життя українки можуть і за державний кошт.

Читайте також:

Ірина Гак, лікар-акушер-геніколог: "Бюджетная программа у нас существует с 2010 года. Мы оплодотворили уже много женщин. Есть положительные результаты. Ранее это было 31 процент, сейчас мы повысили до 63%".

В Україні безкоштовне штучне запліднення проводять у шести медзакладах - у Харкові, Донецьку, Одесі, Івано-Франківську та Києві. Однак, потрапити до державного списку не просто.

Ірина Гак, лікар-акушер-геніколог: "Они сдают документы по месту жительства и ети документы попадают в министерство пока ети документы пересматриваются, пока издается приказ, пока он приходит уже к нам, некоторые анализы уже потеряли свой срок годности поэтому мы вынуждены её направлять ещё на пересдачу этих анализов".

Жінці, яка не може завагітніти, держава профінансує штучне запліднення, максимум, тричі. На одну пацієнтку виділяють близько 10 тисяч гривень. І це тільки на ліки. Так, у 2011-му за бюджетний кошт зачали понад 500 дітей. А загалом щороку в Україні народжується в середньому 4 тисячі "дітей із пробірки". Тоді як у Німеччині завдяки такій процедурі кожного року з'являється на світ 9 тисяч немовлят.

Теги: цена клиника роды искусственное оплодотворение
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 25082