З наступного року нерухомість обкладуть податками. Щоправда, це стосуватиметься лише великих житлових приміщень. Гроші йтимуть до місцевих бюджетів. Скільки їх треба - визначатиме податкова адміністрація. Втім, у те, що норма діятиме вже із першого січня – вірять не всі.

Податки платитимуть лише власники безмежних хоромів. Скільки саме - митарі вираховуватимуть самі і відсилатимуть цю сумму квитанцією. Додаткові відсотки за кожний надлишковий квадратний метр вираховуватимуться від мінімальної зарплати. Причому, Митарів цікавитиме виключно житлова площа. Податками обкладуть як фізичних, так і юридичних осіб. Щоправда, останні повинні будуть брати калькулятор у руки самі. І рахувати без допомоги, але під контролем податківців.

Згадувати арифметику доведеться щороку. Фахівці із нерухомості кажуть: платитимуть за своє майно не так вже і багато українців. Адже, квартири понад 120 квадратних метрів і будинки понад 250 –розкіш.

Віктор Несин, фахівець із нерухомості: "Квартира площадью 120 квадратных метров – ну это не очень часто встречается. Тем более, что этой квартирой должен владеть 1 человек. Если квартира в 120 метров… владеет 2 человека, то, соответсвенно, у них уже по 60. По этому, я думаю, что это очень мало попадёт недвижимости под налогообложение".

Ті, хто не хоче платити зайві податки - зможуть перевести надлишкові метри у нежитловий фонд. Скажімо, замість шостої спальні зробити сьомий санвузол чи кухню. Для цього потрібно замовити новий проект житла та узгодити його із БТІ. До злісних неплатників податків застосовуватимуть санкції. Втім, чіпатимуть не всіх. Податків уникнуть, зокрема, дитбудинки сімейного типу, дачні будинки а також будівлі у зонах відчудження чи відселення.

Любомир Дроздовський, юрист: "Якщо особі нарахують там…тисячу гривень несплачених податків… відповідно податкова накладе податкову заставу на його майно в межах цієї суми. Особа, наприклад, не зможе продати свій автомобіль, не зможе продати квартиру, не зможе продати інше майно, право власності на яке підлягає державній реєстрації, без того, щоб спочатку заплатити податок".

У те, що податки збиратимуть уже з 2012-го – юристи не вірять. Мовляв, в Україні немає Єдиного реєстру нерухомої власності. А значить, податкова достеменно не знатиме, хто і чим володіє. І перевірити цю інформацію змоги не матиме. Аж доки у 2013 не з’явиться база даних приватного житла.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: недвижимость бюджет налог финансы новости ubr персональная экономика
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 7108