Верховна Рада хоче дозволити приватизацію теплоелектроцентралей. Відповідний законопроект пройшов перше читання. Якщо документ ухвалять - 40 ТЕЦ виключать зi списку об'єктiв, що не підлягають приватизації. Приватні гроші дозволять їх модернізувати. Аби зменшити втрати тепла у мережах. Водночас чиновники заохочуватимуть українців утеплювати свої будинки.

Українців спонукатимуть встановлювати пластикові вікна й утеплювати будинки. Усім охочим запропонують вигідні кредити та зменшать плату за компослуги. Такі плани у Мінрегіонбуду. Зокрема вартість комунальних послуг залежатиме від енергоефективності будинку - чим менше потрібно тепла, тим нижчий буд тариф. Так хочуть зекономити шосту частину спожитого населенням газу.

Пластикові вікна подорожчають з осені

Вадим Глухов, представник Мінрегіонбуду: "Внедрением таких мер можно ближайшее время сэкономить на ЖКГ, я имею в виду до 5 лет это порядка 3 миллиардов кубических газа в год. Сейчас вопрос идет о создании такой государственной программы с предусмотрением всех рычагов финансирования".

У столиці до утеплення будинків планують залучити інвесторів. Наприклад, підприємець утеплює фасад споруди, а за це отримує право розміщувати на ньому рекламу. А ще приватним вкладникам пропонують замінити обладнання котелень на більш сучасне.

Руслан Крамаренко, заступник голови КМДА: "Для того щоб не витрачати кошти на реконструкцію котельні, він буде фінансувати реконструкцію і частину приміщення буде використовувати для власних потреб, але там основними умовами є інвестор не може отримати у приватну власність якісь площі в котельні".

Як наслідок можна буде зекономити 20-25 % енергоресурсів. Ідея популярна - уже назбирали приблизно 160 пропозицій.

Дивіться також: Чи варто платити за погано надані комунальні послуги?

Теги: тепло энергоэффективность пластиковые окна
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 3388