Влучний капітал, або хобі, яке здатне себе утримувати. Викласти сотню-другу доларів за лук та стріли наважиться лише великий прихильник цього виду спорту. Як от Сергій Пономаренко. Для нього дитяче захоплення перетворилося на справу життя. Зізнається: якщо вже накинув оком на новий екземпляр, то не заспокоється, поки не додасть його до своєї колекції.

Сергій Пономаренко, лучник: "Скільки луків треба для повного щастя? Я відповім - ще один"

Чоловік має п'ять луків і кілька десятків стріл. Серед них - і бюджетні варіанти, і професійні набори, а є й елітні моделі, виготовлені на замовлення. Зброю з найнижчого цінового сегмента може за бажання дозволити собі будь-якИй аматор, каже Сергій. Мінімальний набір обладнання обІйдеться в середньому в тисячу гривень. Сюди варто додати ще 300 гривень за місячний абонемент до тиру, щоб самому не купувати щит і мішень. Рівень стрільби напряму залежить від якості, а відтак - і ціни обладнання, стверджує лучник. Тому, якщо вирішили зайнятися цією справою усерйоз, доведеться викласти на порядок більше.

Сергій Пономаренко, лучник: "Лук імпортного виробництва гарний обійдеться десь 250 доларів, комплект стріл ще близько 100, плюс 50 доларів спорядження, ну і щит, якщо власний це 300 грн. В 500 доларів можна вкластися.

А от де бойові характеристики не мають значення, так це в раритетних колекціях, розповідає Сергій Пономаренко. У цьому сегменті цінні історично достовірні екземпляри, або ж точно відтворені прообрази. Вартість одного колекційного лука - від півтори тисячі євро. Приносити гроші ця справа може, якщо поставити її на конвеєр, каже Сергій. Приміром - відкрити власний магазин чи тир, як це зробили його друзі. Утім, на колосальні прибутки розраховувати не варто, та й краще при цьому мати додатковий бізнес, оскільки стрільба з лука в Україні лише набуває популярності.

Сергій Пономаренко, лучник: "Масово продають луки або масово завозять дешеві спорядження, щоб люди могли купувати. Це дозволяє їм мати якийсь прибуток, але, скажімо так, вони не магнати"

Сергій переконує - не планував отримати фінансовий зиск зі свого хобі, але якщо постаратися, можна компенсувати вартість обладнання за рахунок майстер-класів, та показових виступів на тематичних фестивалях

Теги: хобби колекционирование
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1079