Великий піст у розпалі, й українці, які його дотримуються, уже місяць не їдять ні м'яса, ні молочних продуктів. Та страждати через відсутність смаку улюблених страв не доведеться. Замінити традиційні продукти можна не гіршими, кажуть дієтологи. Окрім традиційних риби та грибів, замінити у раціоні м'ясо можна і соєвими продуктами. Приміром, соєва чи пшенична ковбаса за смакам така ж, як і докторська або молочна. Із нею можна навіть робити олів'є. Для заправки підійде соєвий соус - замінник майонезу. Ці компоненти наситять організм білками. А ще варто їсти пророщені бобові та зернові.

Українці за рік з'їдають понад 300 тис. тонн ковбаси. Та за що платимо?

Світлана Фус, дєтолог: "Проращиваемое зерно, оно всегда содержит достаточное количество витаминов и минералов, которые необходимы для роста. поэтому вот такие продукты - один из видов витаминно-минеральной добавки необходимо использовать обязательно во время поста, что бы поправлять витаминно-минеральный баланс".

Михайло Волинець, не їсть м'яса: "От жменьку береш голозерного овесу або машу. В цій упаковці це фірма випускає, це дорогий продукт, а насправді я купую на базарі в узбеків маш, який я сам промив, провіяв і він там дешевий".

У магазині 350 грамів машу коштують 42 гривні. Та вистачить його на кілька днів, бо їсти бобові треба по жмені щодня. У піст можна собі дозволити навіть десерти. Щоправда, особливі. Приміром, чіпси із суниць, абрикосів та яблук. А ще - солодкі кульки.

Олена Березовська, директор магазину органічної та натуральної продукції: "Это такие вот шарики в которых есть орехи, семечки, сухофрукты. Эти живые сладости очень легко делать дома, вы набираете определенные ингредиенты, перекручиваете в блендере или в мясорубке, формируете ети сладости".

У спеціальних магазинах такі солодощі обійдуться у 6-7 гривень за штуку. А зернові та бобові з паростками коштують 12 гривень за 100 грамів. Зелені росточки вдвічі дорожчі. Кілограм соєвої ковбаси - 50 гривень, пшеничної - 80. Найдорожчі - сухофрукти і гриби. Ціни тут коливаються від 135 до майже тисячі гривень за кілограм. Обов'язкові в асортименті тих, хто постує, горіхи.

ФОТОРЕПОРТАЖ: Чим годують в українських McDonald's

Олена Березовська, директор магазину органічної та натуральної продукції: "Я думаю, что не больше чем 150-200 грамм в день и если мы говорим о ценовой политике, так это от 60 до 200 гривен если мы берем линеечку орехов любых десять гривен в день".

Загалом, якщо дотримуватись посту, за місяць у середньому можна зекономити близько 400 гривень. Тих, хто за допомогою очищення організму, хоче очиститись іще й духовно, щороку стає більше. Цьогоріч від звичних продуктів на два місяці відмовилися понад 30 % населення.

Теги: экономия здоровье пост кошелек
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 2479