Український мільярдер Віктор Пінчук пообіцяв віддати на благодійність половину свого капіталу. Він  дав клятву дарування і долучився до кампанії, започаткованої Білом Гейтсом та Воренном Баффетом. За два роки його існування до благодійного руху долучилися понад сто мільярдерів.

Український мільярдер Віктор Пінчук дав клятву віддати на благодійність половину власного статку. Бізнесмен долучився до філантропічного руху,  започаткованого Білом Гейтсом. Таку саму обІтницю уже дали понад 100 мільярдерів планети. 

Капітал самого Біла Гейтса оцінюють  у п’ятдесят дев’ять мільярдів доларів. Відповідно на доброчинність піде - приблизно  тридцять.

Как General Motors зарабатывает $1 млрд в год на мусоре

В українського бізнесмена статки значно скромніші - 3 з половиною мільярди. Однак якщо Віктор Пінчук усе ж пожертвує половину  - сума буду рівноцінна військовому  бюджету України.  Тож не дивно, що громадськість дуже цікавиться благодійництвом олігархів. І кожен їхній крок супроводжують  спалахи фотоапаратів та численні інтерв’ю.

Ілона Ковч, журналіст : " А якщо чиниш милостиню хай не знає ліва рука твоя, що робить правиця. Щоб милостиня твоя була таємною, сказано в  Євангеліє від Матвія. Однак політики та олігархи і не думають приховувати свою благодійність. Що це для них піар чи все ж таки замолювання гріхів".

Чи намагаються багатії, віддаючи кошти, спокутувати свої провини, ми спробували дізнатися у священика. Замість відповіді, отець Георгій розповів притчу.

Георгій Коваленко, священик : " Ми знаємо євангельський приклад Закхея, до якого прийшов Христос   і він розуміючи, що всі довкола фактично засуджують це -  він сказав господи я пів свого майна віддам жебракам якщо когось чимось, хтось від мене потерпів".

Где быстрее всего можно заработать миллион

За розкаяння Закхея зарахували до святих. Може, у  сучасних товстосумів  мотивація така сама?  Однак, сказати, що найбільше віддає той, хто багато нагрішив, не можна, вважає священик.

Георгій Коваленко, священик : " У нас немає спеціальної скануючої техніки, щоб зрозуміти хто більше гріхів а хто менше грішив".

А психологи кажуть, якщо не брати до уваги економічних мотивів благодійності - піару чи відмивання грошей - то пожертвування можна вважати альтруїзмом. Однак причини -  чому люди це роблять, залежать від того, на що підуть гроші. 

Ольга Щур, психолог : " Один готов отдавать на развитие футбольной команды детской. Другой наоборот готов скажем помочь больному ребёнку но не видит смысла вкладывать в какие-то спортивные мероприятия имеет значение ещё внутренней момент того за что ты готов платить".

А коріння благодійності слід шукати у дитинстві. Приміром, американського мільярдера Теда Тернера  часто бив батько. У школі однокласники теж нерідко лупцювали хлопця. Більшість пожертвувань нинішній багатій направляє організаціям, які пропагують мир. Ті ж, хто не догралися в дитинстві і хочуть це компенсувати, направляють гроші на культуру чи спорт. Лікарням частіше жертвують люди, які або самі хворіли, або ж бояться, що нещастя могло статися  з ними чи з їхніми близькими. Словом, кожен приміряє усе на себе. Однак, попри різні мотиви психологічний портрет альтруїстів подібний. Усі вони дуже цінують свій час і намагаються якомога більше встигнути в житті.

100 богатейших людей мира "могут искоренить нищету"

Ольга Щур, психолог : " Они очень интересным образом относятся к деньгам то есть деньги для них не цель средство для того что бы сделать ещё какие-то хорошие дела это приносит им моральное удовлетворение".

Зрештою, коли грошей у тебе стільки, що ти їх не встигнеш витратити за все життя, купуючи найдорожчі речі - настає прозріння: із собою не забереш. То чому б їх, і справді, не витратити на те, щоб світ став кращим? Та повернути частину  статків людям, розумом і руками яких вони набуті? 

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, Google+, Facebook, Instagram.

Теги: дети благотворительность пинчук
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1496
Загрузка...
Загрузка...