Найближчим часом за європротоколом можна буде відшкодовувати витрати на лікування. У Верховній Раді зареестрували відповідний законопроект. Запрацювати він зможе вже через рік - два.

Європротокол дозволить відшкодовувати не тільки за автомобіль, а й здоров"я учасників ДТП. Нині громадянин , який постраждав, максимально може отримати до ста тисяч гривень страхових відшкодувань. Однак, для цього потрібно документальне підтвердити медичні витрати.

Володимир Романишин, президент моторного страхового бюро України: "Оскільки медицина за конституцією у нвас є безплатною, безкоштовною, а закон вимагає, щоб відшкодування здійснювалися на підставі підтверджуючих документів, якихось рахунків з аптеки, з лікарняного закладу. А не всі лікарняні заклади можуть адекватні документи надати".

Для підтвердження ДТП можна буде використовувати європротокол.

Як діє європротокол за кордоном >>> дивитися

Починаючи із 2005 року, страхові компанії виплатили майже 2,7 мільярда гривень компенсації. Левова частка - компенсація за пошкоджене майно. Цього року лише 2% усіх виплат, які отримали українці, - відшкодування за понівечене здоровя. У парламенті вже зареєстрували законопроект. Він встановить мінімальний розмір страхової компенсації за втрату працездатності.

Якщо потерпілий отримав першу групу інвалідності, йому мають відразу виплатити 36 мінімальних зарплат, які встановлені чинним законодавством на дату настання страхового випадку.

За другу групу - страховики мають сплатити 18 мінімальних місячних окладів.

А за третю - 12 тисяч.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, Google+, Facebook, Instagram.

Теги: авторынок здоровье страховка европротокол
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 581