У сім’ї Костянтина зламалася плита. Він вирішив не витрачатися на ремонт і придбав нову. А ось позбутися старої виявилося нелегко. В інтернеті натрапив на оголошення, що непотрібну техніку можна здати у спеціалізований центр із переробки побутового брухту.

"Я вирішив, що краще напевно її віддати. Ну от є такі об’яви, що приймають нібито металобрухт. Ну, мається на увазі техніка, яка вже згоріла і вже не використовується. І, напевно, я скористаюся цією можливістю, тим більше там, наскільки я знаю, вони самі приходять і забирають", - вирішив Костянтин Штифурак, власник плити, що згоріла.

Арифметика невтішна. Здати таку плиту українець зможе не більше ніж за 60 гривень. За холодильники дають від 80 до 100 гривень, адже там є кольорові метали: мідь та алюміній. А ось за комп’ютерну техніку слід доплачувати самому. Утилізація старого системного блока коштує від 55 гривень. А розцінки на монітори залежать від їх діагоналі. У середньому – 50-80 гривень.

"Утилизация их, это дело затратное. К примеру, я вам скажу, в компьютерной технике, в том же системном блоке, металлолома в стоимостном выражении где-то на два рубля, и пластмассы на полторы гривны. А затраты там составляют порядка 25 гривен", - розповідає свою арифметику Юрій Носаченко, який розбирає побутовий металобрухт.

За один робочий день працівник може повністю розібрати приблизно двадцять моніторів. Метал і пластмасу відправляють на переробку, а решту доведеться відвозити на могильник, що розташований під Кременчуком.

"Не,на полную разборку уходит минут 6, это поверхностно. Снять плату, открутить кинескоп, снять катушку. Если полная разборка – минут 20", - каже Ігор, робітник, який розбирає монітори.

Переробники кажуть: в Україні від старої комп'ютерної техніки зиску жодного. Наприклад, у столиці переробляють не більше ніж 1-2% від загальної маси такого побутового металобрухту. У Москві цифра сягає близько 30%. Повідомляє телеканал UBR.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, Google+, Facebook, Instagram.

Теги: ubr пункт приема бытовой металлолом
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 2122