Власний бізнес - справа не легка. Тут, як кажуть знавці, варто міру знати. Про всі підводні камені ведення приватної діяльності у своїй книзі написав англійський бізнесмен, який свого часу потрапив у пастку боргів.

Про всі страждання бізнесменів під час розгулу економічного спаду можна прочитати в одній книзі із доволі символічною назвою "Гроші. Гроші. Гроші". Її автор - підприємець із Великої Британії Джейсон Шифрін. Він описав як накопичував свій статок і як, практично в одну мить його втратив. Починалося все просто. Чоловік продавав ексклюзивні та вишукані коштовності відомим футболістам. Взяв позику у заможного знайомого на розвиток справи. І закрутилося.

Джейсон Шифрін, автор книги: "Людина, в якої я позичив гроші потрапила в халепу і зажадала покинути країну з власними грошима. На той момент я не міг розрахуватися із боргом. І почав знову позичати, аби віддати вже наявний кредит. Брав приміром, 50 тисяч фунтів, обіцяв, що поверну на 10 тисяч більше. Але не виходило, і я знову позичав лише, щоб виплатити проценти. У решті-решт, я зрозумів, що заборгував вже десять мільйонів фунтів. Повернути цієї суми я вже не міг".

Потім - погрози та напади. Бізнесмен був змушений відправити власну родину переховуватися за кордон. Дружину та дітей зміг побачити тільки за три роки. Каже, книгу написав зовсім не для того, аби заробити гроші. Хотів попередити інших підприємців.

Джейсон Шифрін, автор книги: "Я добре засвоїв, що матеріальні речі – другорядні. Приємно мати багато гарних речей, але тільки, якщо ти можеш це собі дозволити. Якщо ні, ніколи не витрачай чужих грошей".

Джейсон і досі винен своїм кредиторам близько 7 мільйонів фунтів. Він більше не продає предмети розкоші спортсменам. Нині чоловік працює в годинниковій майстерні і повільно, але із надією на краще майбутнє, виплачує власні борги.

Теги: бизнес предприниматели истории успеха опыт
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 948