Днями виповнюється 20 років зі дня створення Українського союзу промисловців і підприємців (УСПП). Про це UBR.UA повідомили в пресс-службі УСПП.

Як відзначається в повідомленні, нещодавно фахівцями факультету соціології Київського національного університету ім. Т.Шевченка було проведено дослідження серед менеджерів та керівників підприємств. В своїй більшості вони назвали Український союз промисловців і підприємців саме тою інстанцією, куди збираються звернутися по допомогу у разі виникнення проблеми. Обирати ділового партнера вони скоріше готові серед тих, кого рекомендує Союз. Майже усі висловили бажання брати участь в комерційних проектах, які здійснюються під егідою УСПП за участі інших членів організації.

Нині УСПП – це розгалужена регіональна, галузева та міжнародна мережа, яка є знаною в світі і здатна впливати на формування економічної політики держави.

За 20 років УСПП підготував близько 300 законодавчих ініціатив. Більше тридцяти знайшли своє втілення у відповідних законах України. В Союзі переконані: державна економічна політика не може формуватися без широкої дискусії з діловими колами. Так виглядала участь Союзу у розробці Податкового кодексу – УСПП домігся широкого формату обговорення та включення в документ значної кількості пропозицій, вимог галузевих об’єднань господарського комплексу. Нині Союз продовжує моніторинг дії окремих норм, наполягаючи на рішучому розвороті податкового реформування до потреб підприємця та філософії економічного розвитку.

В УСПП докладають зусиль задля підготовці промислового комплексу країни до роботи в умовах зони вільної торгівлі з ЄС та СНД, перегляду тарифних зобов’язань в рамках СОТ. До речі, частина з них була врахована в рекомендаціях Єврокомісії та Ради ЄС в економічній частині Угоди про асоціацію з Україною та схвалена Комітетом Європейського парламенту з питань міжнародної торгівлі.

Нещодавні пропозиції УСПП стосуються діяльності господарського комплексу країни у 2012р, в умовах світової економічної нестабільності. Так, ХІІІ з’їзд УСПП направив до Президента, уряду, парламенту країни рекомендації щодо затвердження комплексних програм імпортозаміщення та локалізації виробництв, необхідності розробки урядом разом з Національним банком програми відновлення кредитування економіки та стимулювання інноваційних розробок, реалізації загальнонаціональної програми "В Україні виробляти вигідно" тощо.

Одним з інструментів Союзу стала налагоджена система діалогу та взаємодії з владою. Укладено Меморандум з Кабінетом Міністрів України, угоди з міністерствами, обласними адміністраціями. Близько 50 активістів Союзу працюють в громадських колегіях та радах міністерств, відомств, обладміністрацій.

Участь активістів УСПП в тій чи іншій колегії забезпечує перевірку правильності рішень держоргану, їх відповідність атмосфері вільного підприємництва та справедливої конкуренції.

До ініціатив УСПП постійно приєднуються громадські організації ділової спільноти. Близько 100 ділових асоціацій та об'єднань увійшли до Економічної ради при УСПП, щоб разом обговорювати найважливіші економічні проблеми.

Союз є добрим помічником бізнесу на міжнародній арені. Він сприяє підприємцям в пошуку партнерів та інвесторів, розширенні ринків. Регулярно організовуються масштабні міжнародні бізнес-форуми, в тому числі - в рамках офіційних візитів Президента України. Представники УСПП працюють в міжурядових комісіях з питань співробітництва.

УСПП допомагає підприємцям у випадку суперечок з недобросовісними партнерами та рейдерами, стає на заваді бюрократичному свавіллю. Він проводить навчання і консультації, готує заяви, позови до судів, включаючи Європейський суд з прав людини, звернення в органи влади та домагається отримання конструктивної відповіді.

Під дахом УСПП реалізується багато цікавих проектів. Тут виробникам сприяють у порозумінні з банками. Завдяки підтримці УСПП Дніпровська операторська компанія на отримані в Укрексімбанку кредитні кошти щомісяця, починаючи з серпня 2011 року, закуповує у Крюківського вагонобудівного заводу понад десять напіввагонів та безперебійно здійснює вантажні перевезення. УСПП намагається підтримати компанії на шляху модернізації – він допоміг групі компаній "Провіант" здійснити проект з будівництва нового молокопереробного комбінату, сприяв відкриттю західноукраїнського ділового центру "Подоляни" у Тернополі.

Теги: успп
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1470