Загребський університет - старіший виш у Хорватії. Тут працюють більше восьми тисяч викладачів на тридцяти трьох факультетах. Сьогодні в стінах цього навчального закладу здобувають освіту понад п’ятдесят п’ять тисяч студентів. Вчаться і українці. Співробітництво між Загребським університетом та Національним університетом Державної податкової служби України розпочалось всього рік тому, а вже сьогодні на економічному факультеті хорватської вищої школи - троє студентів з Ірпеня. Згодом вони отримають два дипломи, вітчизняного та європейського зразка, ще й безкоштовно. Викладачі на наукові співробітники також регулярно обмінюються досвідом, та читають лекції для закордонних колег.

На святкування дев’яносто першої річниці з дня створення економічного факультету Загребського університету у великій концертній залі виступали українські творчі колективи. Лауреат та переможець всеукраїнських та міжнародних конкурсів творчий колектив Податкового університету "Сузір’я" виступив з концертною програмою для представників української діаспори в Республіці Хорватія та для почесних гостей свята.

На зустрічі керівництва Загребського та Податкового університету декан економічного факультету Тончі Лазібат подякував почесному гостю Петру Мельнику за участь у святкуванні: "Мені дуже приємно, що українські студенти навчаються у Загребському університеті з цього року. Маю надію, що кількість студентів, заохочених у навчанні, буде зростати".

В свою чергу, ректор Національного університету Державної податкової служби України Петро Мельник запевнив, що співробітництво між навчальними закладами буде продовжуватись та набирати оберти. "Зараз на часі розпочати плідну співпрацю між двома провідними навчальними закладами у євроінтеграційному, освітньому та науковому напрямках", - вважає народний депутат.

Що до інших країн, то до українців лояльніше ставлення у сусідів: у Польщі, Угорщині, Росії, Словаччині. Там нашому фахівцю влаштуватися легше. Але державний механізм, який би підтримував мобільність і сприяв збільшенню кількості наших студентів за кордом, і досі невідпрацьований. Кажуть експерти. Майже єдина можливість здобути освіту у провідних вишах Європи – це прямі домовленості між нашими університетами і закордонними колегами. У приклад наводять Національний університет Державної податкової служби України. Навчальний заклад активно співпрацює з великою кількістю відомих освітніх установ. Зокрема із Сорбонною, Анже, Барселонським та Каталонським університетами.

Теги: студенты образование национальный университет гнсу
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 3480