Проблемні активи банків досягли системної небезпеки - 20-ти відсотків, вважають експерти. Необхідно допомогти їм позбутись кредитного баласту.

Олена Волошина, керівник діяльності IFC в Україні: "Суть в чем, нужно позволить банку снять проблемные активы со своего баланса и передать их либо в управление, либо в собственность какому-то другому третьему лицу. Это оздоровит баланс банка и позволит банку начинать кредитовать реальний сектор".

За даними НБУ, в банківському секторі прострочена заборгованість сягає 11 відсотків. Утім цифри значно вищі, вважають аналітики. Не усі фінустанови відкривають реальну картину токсичних боргів.

Віктор Шуткевич, заступник директора Швейцарське бюро співробітництва в Україні: "Ця проблема є і навіть той показник, який навіть офіційний показник, він є досить високим і відрізняється навіть від того показника, який закладений в програмах економічних реформ, які очікуються протягом найближчих років".

Банки готові позбутися проблемних позик. На ринок виходять більш якісні. З меншою прострочкою та твердими заставами. Такого висновку дійшли експерти на конференції, організованій компанією "Коференц Хауз". Донині фінустанови виставляли на продаж беззалогові кредити з прострочкою понад рік.

Теги: банки проценты проблемные кредиты
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 2088