Світові інвестори довіряють українській гривні. Вони визнали подією року на фінансових ринках країн, що розвиваються, розміщення Укрексімбанком на початку минулого року єврооблігацій, номінованих у національній валюті. Рейтинг опублікував авторитетний бізнес-журнал ЄвроУїк.

Віктор Марченко, директор інвестиційно-банківського департаменту компанії Dragon Capital: "Украинский эмитент получил возможность привлечь очень большую сумму гривен, точно около 300 млн в долларовом эквиваленте. На долгосрочный период, на срок 3 года 05 под очень выгодную на тот момент ставку размещения, под 11% годовых в гривне".

Це перша в історії транзакція, коли український корпоративний позичальник вийшов на міжнародні ринки для отримання фінансування у гривні. Це один з факторів, що спонукав ЄвроУїк обрати переможцем саме український держбанк. Міжнародні інвестори ставили бали за надійність і прибутковість розміщень.

Олександр Охрименко, президент Українського аналітичного центру: "Достатньо низький відсоток, і такий нормальний термін розміщення і нормальні умови погашення, це теж має суттєве значення, вони порахували, що Укрексімбанк попав у призери завдяки своєму там іміджу".

Ця транзакція стала знаковою для банківського сектору України, кажуть експерти. Адже вона створила прецедент для формування ціни в гривнях на єврооблігації і спонукала інші великі вітчизняні банки розглянути цей інструмент фінансування.

Теги: еврооблигации банк укрэксимбанк
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1400