Українські банки планують поліпшити якість своїх кредитних портфелів. Аналітики прогнозують, що темпи зростання позик наступні три роки фінустанови будуть зменшувати. 2012-го року обсяг кредитів скоротять майже на півтора відсотка. Через рік - ще на 5. А 2014-го більше ніж на 6,5. Гальмуватимуть кредитування і обмеження українських дочок додатковими грошовими вливаннями від материнських структур.

Владислав Байрака, голова правління комерційного банку: "Западные банки с западным капиталом на сегодня занимают достаточно консервативную политику. Нам говорят, в принципе, есть у вас бюджет 70 или 80 миллионов - будьте добры их перераспределяйте в экономику, не расчитывайте на то, что мы вам сможем дать финансирование".

Також не сприяють кредитуванню економіки жорсткі вимоги банків. Більшість підприємств нині не можуть одержати позик. Через жорстке законодавство частину своїх операцій проводять неофіційно, пояснюють аналітики. А тому більшість бюрократичних приписів від фінустанов вони виконати не можуть. Те саме стосується і фізичних осіб.

Олександр Охріменко, президент Українського аналітичного центру: "Виникає ситуація - з одної сторони дуже багато юридичних компаній працює неофіційно. Документів немає. Фізичні особи проблема номер один - офіційна зарплата".

Не прогнозують аналітики й значного подешевшання кредитів. Позичальники можуть розраховувати не більше ніж на відсоток.

Теги: кредиты банки банковский сектор
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1059