Українці зустрічають золоту гривню. У столиці вже з"явилися біг-борди із зображеннями майбутніх інвестиційних монет із телефоном гарячої лінії Нацбанку. У відомстві Сергія Арбузова переконані - нові гроші матимуть попит . І стануть надійним інструментом заощадження. Завдяки їм за кілька років у банківську систему "припливе" 10 мільярдів гривень.

НБУ тримає слово. Два місяці тому ідея золотої гривні лише витала у повітрі. Та за цей період уже розробили дизайн, провели презентацію монет, і навіть, подейкують, що 5 грудня мали розпочати карбування. Але щось затримало реалізацію останньої фази. Протягом перших мІсяців фінансисти значного попиту на золоту гривню не очікують. Треба, щоб українці звикли до нового засобу заощадження. Так само колись було й зі зливками.

Максим Прекрасний, начальник відділу операцій із банківськими металами: "Если брать начало бизнеса золотого в Украине, тогда точно также относились к ним скептически. Вроде бы много денег за малый кусок метла. Но потом в дальнейшем с развитием этой сети золотой, настроение перешло на инвестиционый уровень. Более доверяет металлам нежели валюте"

Випускатимуть три види золотих монет - завважки одна унція, тобто 31 грам, пів-унції і три чверті. Великі золоті грОші - для замОжніших громадян. Бо їх ціна стартує від 12 тисяч гривень. МАленькі - звісно доступніші. Але зиск для всіх власників буде однаковий - завдяки зростанню вартості жовтого металу.

Ігор Львов, заступник голови правління комерційного банку: "Предположим мы эту монету пробрели в явнаре 2006 года когда цена золота была за грам 80 грн. А сейчас цена золота 460 гривень. В данном случае эта монета так и називается - инвестиционная монета. Ее люди приобретают, но вдруг в случае необходимости банки обязаны откупать эти монеты"

Сьогодні банки викупляють у громадян здебільшого золоті зливки. Але це - через нерозвиненість ринку. НБУ ще потрібно детальніше прописати умови роботи з монетами, щоб зацікавити українців. Такі як, приміром, скасування ПДВ на операції з інвестмонетами.

Теги: нбу инвестиции золотая гривня
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1867