Асоціація українських банків виступає проти законопроекту народного депутата-аграрія Євгена Сігала "Про внесення змін до статті 2 Закону України "Про банки і банківську діяльність" щодо банківських вкладів фізичних осіб" (N 2400), яким пропонується  заборонити банкам  залучати  вклади  клієнтів в  іноземній  валюті.

Запрещать валютные депозиты в Украине несвоевременно

За словами Президента АУБ Олександра Сугоняко, цей законопроект є протиправним, адже порушує  конституційне  право  громадянина  вільно  користуватися  своїм  майном, зокрема й власними валютними заощадженнями. "Це, по суті, намагання повернути країну в радянсько-колгоспне минуле, коли неможливо було взагалі користуватись іноземною валютою", - каже керівник АУБ.

Крім того, в АУБ виступають проти законопроекту того ж депутата – "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо банківських вкладів фізичних осіб" (№ 2401), яким пропонується ввести 25%-й податок на суму доходів від депозитних вкладів населення, яка перевищує облікову ставку НБУ (7,5%), збільшену на 5%.

В АУБ підкреслюють, що декларуючи начебто цілком розумні цілі (дедоларизація та пожвавлення кредитування економіки), обидва законопроекти насправді ведуть до протилежних наслідків – ще більшої недовіри громадян до державної політики та банківської системи.

В АУБ переконані, що такі законодавчі ініціативи за існуючих умов спаду економіки, зростання безробіття та зниження доходів населення є не на часі і тільки посилять тіньовий ринок. "Замість пожвавлення економіки, зазначені законопроекти призведуть до створення суттєвих проблем на депозитному ринку та у банківській системі", - кажуть в АУБ.

"Бюрократична заборона  валютних  вкладів, – вважає Олександр Сугоняко, – не  призведе  сама собою до  масової  їх  конвертації у гривню. Вірогідніше  очікувати  їх  масового  переходу  їх у так  звану  категорію  "кошти  поза  банками".  Це  не  тільки  не  сприятиме  пожвавленню  кредитування  економіки,  але  навпаки – поставить  під  загрозу  збереження  ліквідності  банків,  чим  повністю перекреслить  будь-які  надії  на  відновлення  кредитування. А 25-відсоткове оподаткування доходів від гривневих депозитів ще більше знизить мотивацію населення нести свої кошти в банки".

Також в АУБ вважають, що позбавлення  банків  права на  залучення  вкладів  в  іноземній  валюті  суперечить  державній  політиці  щодо  створення  умов  для  залучення  валюти  з  поза банківських  заощаджень  у  депозити банків  та  щодо валютних запозичень Уряду.

Нацбанк запретил валютные платежи

Щодо ініціатив по запровадженню з 1 січня 2014 р. оподаткування доходів від депозитів, то в АУБ не бачать у цьому потреби ще й тому, що Податковим кодексом вже передбачене запровадження схожого податку, правда меншого (5%), з 1 січня 2015 р., що є цілковито виправданим за існуючих умов.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, Google+, Facebook, Instagram.

Теги: валюта банк гривна депозит ауб
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 2163
Загрузка...
Загрузка...