По гроші до банків ходити - марна справа. Бо вони дедалі менше дають кредитів, свідчить статистика. У лютому видали лише 555 мільйонів гривень. Це втричі менше, ніж у грудні. Причина - фінустанови прискіпливіше перевіряють потенційних клієнтів. Адже неповернутих позик нині - майже на 100 мільярдів доларів.

Дивіться також: Дешевої іпотеки не буде: Зарплат українців не вистачить

Станіслав Аржевітін, голова ради Асоціації українських банків: "Навіть на законодавчому рівні робилась спроба все ж таки обмежити використання кредитних банківських ресурсів на невиробничі цілі. Фактично ми кредитуємо інші країни , ми створюємо робочі місця для інших країн, ми купляємо не нашу продукцію, ми спричиняємо тиск на валюту".

Та до кінця року споживче кредитування має відновитись. Якщо ціни не будуть зростати досить швидко.

Олександр Охріменко, експерт фінансового ринку: "Як тільки зростає інфляція, люди хочуть убігти від інфляції, швидше беруть позику, беруть, як їм здається, більш дешеві товари, щоб потім мати свій зиск. І велика імовірність, що в цьому році попит на споживчі кредити - мається на увазі на купівлю телевізора, на купівлю холодильника буде зростати".

Нині кредитні ставки - зашкалюють. Зокрема, побутову техніку можна придбати під 30, 36 і навіть 60 % річних. Втім, позику, як правило, видають на кілька місяців. Тож по кишені такі ціни б'ють на надто. Та якщо кредитів видаватимуть більше - то і товари, подорожчають.

Теги: кредиты проверка клиент банковский сектор
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1275