НБУ не збирається скасовувати вимогу пред’являти паспорт під час купівлі-продажу валюти. Тож українцям, як і іноземцям, і далі доведеться показувати паспорт і робити ксерокопію першої сторінки навіть, якщо купують один долар.

У Нацбанку аргументи законні. Вимога визначення резидентності громадянина існує ще з 1993 року. У Декреті про валютне регулювання. І тепер її починають на повну застосовувати. Уряд не проти. Тому НБУ своєї позиції змінювати не збирається.

"Була зустріч, дискусія, голови НБУ і Азарова. Ця позиція цілком підтримується з боку прем’єр- міністра. Він розуміє, що ми робимо і як робимо. Кілька пропозицій, які пролунали під час зустрічі, ми будемо їх відпрацьовувати", - заявила директор гендепартаменту грошово-кредитної політики НБУ Олена Щербакова.

Регулятор має надати роз’яснення, які документи повинні вимагати банки від резидентів, а які - від іноземців. Як проводити обмін дуже дрібних грошей. Приміром, залізних центів. А також - як використовувати вже наявну ідентифікацію клієнтів, тих, які мають депозит або кредит. Інших змін не обіцяють. Відтак копіюватимуть першу сторінку паспорта навіть у разі придбання одного долара. А всі інші сторінки плюс ідентифікаційний код потрібні під час купівлі валюти на суму понад 50 тисяч.

"Что касается сохранения информации, которую получают банки при проведении валютообменной операции, то они ее обязаны сохранять ее так же, как они сохраняют информацию при проведении любой банковской операции. И они за это несут ответственность, в соответсвии с Законом о банках и банковской деятельности", - каже Надія Пасенова, директор департаменту контролю валютних операцій НБУ.

Утім повне збереження даних у НБУ навряд чи гарантують. Бо ніщо не завадить непорядному касиру використати копію сторынки для оформлення на її власника купівлі чи продажу ще однієї суми. У Нацбанку відсутня єдина база у системі, а вимагати інформацію: хто саме і що придбав - має право лише суд у рамках судового провадження. Тому і залишаються запитання - навіщо саме така валютна паспортизація. Розповідає телеканал UBR.

Теги: нбу ubr валюта с паспортом
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 703