На початку осені НБУ втратив із резервів два мільярди доларів. І оголосив про нові правила обміну валюти.

"Знаете, как происходили у нас в августе торги? Мы за один день продали больше, чем купили – 12 млн. долл. Один банк. Как это проходило? Утром в кассу большого отделения большого города -миллионика пришел молодой человек, дал кассирше в конверте 1000 долларов - на тебе Маша на счастье. После этого она сто раз подряд оформила ему в пределах того, что без мониторинга. Великолепная мера с паспортом", - розповів голова правління комерційного банку Борис Тимонькін.

Після суперечок та з’ясувань стосунків із Мін’юстом, НБУ вирішив: здаємо валюту - лише показуємо паспорт. У квитанції зазначають дані ідентифікації клієнта, який продав готівку. А ось, якщо купуємо навіть один долар, документ потрібно копіювати. Відтак потенційні незручності для клієнтів у вигляді черг, а для банків у витратах на ксерокс, зменшилися на половину.

"Операционных каких-то сложностей появилось много. В среднем банк сколько продает, столько и покупает. Поэтому будем считать, что на 50% загрузка уменьшится", - погодився голова правління комерційного банку Володимир Хливнюк.

Попит на валюту вже скоротився у два рази, радіють у НБУ. Показовим стане підсумкове сальдо купівлі та продажу готівки населенням у жовтні. Але реально дієвість постанови можна буде оцінити лише у разі ажіотажних настроїв українців. Розповідає телеканал UBR.

Теги: нбу ubr баланс валюта с паспортом
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 958