Державі варто задуматися про включення в золотовалютні резерви Національного банку складських розписок на матеріальні активи - зокрема, зерно та метал. Таку думку висловив президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.

Белорусский сценарий падения валюты в Украине невозможен

"За українським законодавством, складські розписки є цінними паперами. Їх можна емітувати, купувати і продавати. Стосовно зерна - це реально і нескладно. Стосовно відношенні металу - можуть виникнути проблеми, але їх можна вирішити", - підкреслив Охріменко.

На його думку, українська економіка дуже залежна від валют, до того будь-яка грошова одиниця знецінюється. Експерт назвав не випадковим той факт, що під час кризи бізнесмени позбавляються від валюти, набуваючи матеріальні активи - дорогоцінні метали, нерухомість, резерви корисних копалин. "У 2009 році, наприклад, був бум нафтових деривативів", - зазначив експерт.

НБУ из-за снижения золотовалютных резервов изменит курс гривны

Водночас він звернув увагу на те, що "товарний" спосіб формування резервів несе ризик коливання їх обсягів через коливання ціни на конкретний товар - зерно або метал.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: украина валюта нбу банк экономика резервы
Источник: УНИАН Просмотров: 740