Проблеми Греції можна розв'язати, списавши лише дуже великі суми її боргів, заявив міністр фінансів Німеччини. Такі слова свідчення того, що комерційним банкам доведеться погодитися оформити як непогашені значно більші суми боргів цієї країни, ніж передбачали раніше.

23 жовтня може стати судним днем для світових фінансів. На цю дату заплановано саміт лідерів ЄС, від якого чекають рішення щодо грецької проблеми. Досі інформація про головних учасників надходить досить суперечлива. Так, Франція за збільшення фінансування стабфонду у 4 рази. Німеччина проти цього. Вона наполягає на списанні більшої частини боргу. Спершу йшлося про 20%. Нині вже - про 50-60%.

"Треба знати, в якій мірі списання боргів по Греції буде 20% чи 60%. В залежності від того, на скільки це буде удар по банківській системі ЄС, то це аукнеться і у нас, і в тому числі ринках сировинних і металургійних", - пояснює голова АУБ Олександр Сугоняко.

Найбільше Греція заборгувала банкам Франції, Німеччини, Англії, які працюють у всьому світі. У тому числі і в Україні. Таким чином, у разі списання 50% боргів Греції, фінансові проблеми європейських материнських структур позначаться й на українських дочірніх установах. Наприклад, їм доведеться відкласти підвищення капіталізації.

"НБУ в скором вермени будет требовать увеличения собственного капитала - докапитализации банков. Потому что это прежде всего то, что требуют центробанки в условиях начавшейся турбулентности. И это значит, что все сложнее будет иностарнцам докапитализировать свои украинские дочки", - попереджає виконавчий директор Фонду Блейзера Олег Устенко.

Наразі низка вітчизняних фінустанов з іноземним капіталом уже заходилися розписувати негативний сценарій. Зокрема, подумують про частковий продаж мережі, або закриття відділень. Просто вийти з нашого ринку іноземці не можуть. Повідомляє телеканал UBR.

Теги: долги греция списание ubr банки украины
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 881