Європейські центральні банки почали розробляти план дій - на випадок відмови однієї або декількох країн від євро. Про це пише The Wall Street Journal - із посиланням на джерела у фінансовому середовищі. Перше питання, яке намагаються вирішити банкіри, - як повернути розрахунки держав, які вийдуть із єврозони, до національних валют. Адже таких грошей не друкували із 2002 року. Дії фінансових регуляторів зберігають у таємниці, оскільки новина про появу планів на випадок відмови від євро - може підірвати довіру до єдиної європейської валюти. Водночас центробанки країн Європи, які не переходили на неї, розробляють методики запобігання послабленню власних грошей у разі краху євро.

Пол Роджерс, аналітик: "У Швейцарії вже розглядають можливість використання валюти іншої країни й одночасно поступового переходу на франки. Цю ідею вже підтримали фінансові регулятори балканських держав. У Великій Британії, яка не вводила євро, також висловлюють занепокоєння з приводу ймовірного його знецінення".

Європейські лідери намагаються будь-що врятувати зону євро від краху (відео). Вони зібралися на черговий саміт і пообіцяли, що ця зустріч стане доленосною для ЄС. Утім, експерти припускають, що саміт буде безрезультатний, як і два попередні. Відтак гравці фондових ринків причаїлися. А іноземні інвестори призупинили потік грошових вливань, допоки остаточного плану порятунку європейського континенту від боргової кризи - офіційно не оприлюднять.

Теги: валюта банки европа евро кризис крах
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 2036