Після кризи банки позичали з високими вимогами до клієнтів. Сьогодні деякі з них вже навіть не просять довідки про доходи. Кажуть – це не дуже важливий документ. Бо лише невелика частина з них - реальна.

"Много выдано фиктивных справок о доходах, которые люди не получали. Справки по неофициальной зарплате, они тоже не имеют никакого значения, потому что неофициальная зарплата – это договренность между работодателем и сотрудником. Сегодня она есть,а завтра ее нет", - пояснює заступник директора рейтингової агенції Віталій Шапран.

На сьогодні ситуація із довідками не змінилась. Тому банки ідуть звичним шляхом - ризики закладають у відсотки. Якщо на початку року ставки по кеш-кредитам коливались в середньому у межах 42-48%. Тепер без довідки про доходи - в районі 55% річних. І люди позичають!

"В том сегменте, о котором мы говорим, где практически до ломбардных значений доходят процентные ставки, в эту ставку загоняется весь риск невозврата. Те тот человек, который оплачивает эти высокие проценты, он оплачивает за всех 3-4 неплательщиков , которые не вернут эти кредиты", - зауважує експерт фінансового ринку Юрій Прозоров.

Така ситуація триватиме, поки кредитні менеджери отримуватимуть премії та бонуси від кількості виданих позик. А прив’язати таку винагороду доцільно було б до кількості своєчасно повернутих боргів. Повідомляє телеканал UBR.

Теги: процентные ставки ubr кредиты без справки про доходы
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1333