Відтепер діють нові правила обміну валют. Нацбанк порекомендував фінустановам ставити власні печатки на копіях паспортів під час обміну грошових одиниць різних держав. На думку регулятора, це необхідно для того, аби запобігти використанню копій документів з іншою метою. Щоправда, не зрозуміло - чи повинен касир робити це так, щоб клієнт побачив, як ставлять печатку.

У відомстві також нагадали, що інформація та документи, отримані у процесі обслуговування валютообмінних операцій, становлять банківську таємницю. І доступ третім особам до неї заборонено, за винятком деяких випадків, передбачених законодавством.

Нагадаємо, із 23 вересня населення України може обмінювати валюту тільки за наявності паспорта, який засвідчує його громадянство.

"Там наверху, в НБУ, их интересует, чтобы мы не завалились. А чтобы мы не завалились, надо утихомирить этот спрос. Видно, что население все гребет. Эффективно почему? Потому-что процентов 60 доходов у нас серых. Это нельзя назвать какими-то нелегальными доходами, это просто доходы вне налоговой инспекции, скажем так", - пояснив телеканалу UBR аналітик інвесткомпанії Олег Іванець.

Теги: нбу ubr валюта с паспортом печать на ксерокопии
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1036