Національний банк пропонує прибрати норму законопроекту про фінансову поліцію, яка дозволяє новій держструктурі на письмову вимогу отримувати від банків інформацію і документи про операції, рахунки, вклади та договори з контрагентами. Про це повідомляє Forbes.ua з посиланням на лист за підписом першого заступника голови НБУ Бориса Приходько, адресований першому віце-прем'єр-міністру Сергію Арбузову із зауваженнями до законопроекту "Про Службу фінансових розслідувань України (фінансової поліції)".

Госбанк будет предоставлять ресурсы украинским банкам

Як випливає з документа, Нацбанк провів експертизу цього документа за дорученням прем'єр-міністра Миколи Азарова.

Банківський регулятор вважає, що законопроект потребує суттєвого доопрацювання. "У той же час повідомляємо про готовність розглянути доопрацьований проект закону у разі його надходження в НБУ в установленому порядку", - йдеться в листі.

Вищевказаним законопроектом пропонується доручити боротьбу з економічними злочинами окремому силовому органу зі спеціальним статусом та безпрецедентними повноваженнями, який буде підпорядковуватися безпосередньо Віктору Януковичу.

Він візьме на себе функції боротьби з усіма правопорушеннями проти економічних інтересів держави, розосередженими сьогодні між шістьма різними структурами (які будуть ліквідовані): податковою міліцією у складі Міністерства доходів, управліннями по боротьбі з економічною та організованою злочинністю МВС, відділом контррозвідувального захисту економіки СБУ, боротьби з контрабандою митниці та Державної фінансової інспекції України.

Перший заступник голови НБУ у своєму листі повідомляє про наявність в проекті закону маси неточностей і помилок.

Наприклад, автори документа припускають, що фінполіція буде боротися "з правопорушеннями у фінансовій діяльності". Але "фінансова діяльність" - поняття дуже широке. "Наприклад, в підзаконних актах НБУ вона визначається як діяльність, яка призводить до зміни розміру і складу власного капіталу і зобов'язань. Це практично будь-яка діяльність", - пояснює банківський експерт Вікторія Страхова.

За словами партнера адвокатської компанії "Соколовський і партнери" Владислава Соколовського, законопроект буде входити в протиріччя з великою кількістю законів: Цивільним, Господарським, Податковим, Кримінальним процесуальним кодексами і багатьом іншим", - констатує керуючий.

Експерти відзначають, що організацій з подібним набором прав і повноважень майже немає ніде в зарубіжній практиці.

Служба фінансової розвідки в Україні з’явиться

"З відомих прикладів - Італія, де схожа структура була створена для боротьби з мафією, але там фінполіція корумпована наскрізь. Так що це дуже невдалий приклад. У СНД щось схоже є тільки в Казахстані", - розповідає власник консалтингової компанії Honest & Brigh Ltd Ярослав Ломакін.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, Google+, Facebook, Instagram.

Теги: нацбанк азаров финансы финансовая полиция
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 963
Загрузка...
Загрузка...