Банкам бракує гривень. Незважаючи на те, що ліквідність у системі коливається в межах 13-ти мільярдів гривень, вартість ресурсу на міжбанківському ринку несподівано перевищила 20%.

"Cтоимость ночных депозитов составляет 20—25%, что касается месячных, то они также находятся уже в районе 25—30%. Из-за недостатка ликвидности в любой момент может произойти то, что в каком-то банке не смогут выдать деньги по требованию клиента", - попереджає експерт із держборгу проекту USAID Володимир Висоцький.

Якщо хоча б одна з установ затримає видачу коштів або якийсь платіж, це дуже негативно може позначитися на всій системі. Але в НБУ такого розвитку подій не передбачають. Наполягають, що всі банки мають достатній обсяг ліквідності. Але вона у цінних паперах та на обов’язковому рахунку в НБУ. А ще - у валюті.

"Вона зосереджена в валюті, в державних цінних паперах - на сьогодні їх 57 млрд на банківських балансах. У банків 9 млрд. на авуарах, тобто, на кореспондентських рахунках за кордоном. І в касах в них сформовано 9 млрд. дол.", - заявив Олександр Дубихвіст, департамент управління операціями на валютному ринку.

Ці 9 мільярдів не дають спокою Нацбанку. Там не розуміють, чому фінустанови сидять на мішках із валютою. НБУ хоче, аби вони конвертували долари у гривні і почали кредитування. Банки вперто цього не бажають. Що наштовхує на невеселі думки про можливу девальвацію гривні ще до кінця року. Розповідає телеканал UBR.

Теги: кредитование межбанк нбу ставки доллары ubr
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 2199