Нацбанк нарешті пояснив, як міняти валюту за послабленими правилами. Хочеш продати іноземні гроші до 150 тисяч у гривневому еквіваленті – пред’яви документ, за яким тебе можна ідентифікувати. Усі дані перепишуть у спеціальну квитанцію. А ось ксерити сам документ ніхто не буде. Натомість копію обов’язково знімуть, якщо клієнт захоче придбати валюту. Усе вноситимуть у спеціальну комп’ютерну базу даних. Вона зберігатиметься кілька років. На копіях працівники мають поставити печатку. Це для того, аби попередити незаконні оборудки. А ось правила обміну для іноземців не зміняться. Під час купівлі гривень, видаватимуть спеціальну платіжку.

За нею ж зможуть виміняти валюту назад. Усі новації НБУ набудуть чинності вже із п’ятниці і діятимуть лише до закінчення Євро-2012. У Національному банку переконують: не потрібно боятися, що інформація про добросовісних міняйл потрапить до рук правоохоронців. Утім, неприємні сюрпризи трапитися все ж можуть.

"Не може бути масової подачі інформації від банків до податкової. Не може. Це буде порушення банківської таємниці. Може бути локально. Касир обмінного пункту може скинути інформацію якомусь працівнику - сусіду з податкової чи криміналу. Це може бути . Від цього ніхто не гарантований", - попередив президент АУБ Олександр Сугоняко. Розповідає телеканал UBR.

Теги: налоговая ubr евро-2012 валюта с паспортом
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1896