Національний банк хоче взяти під контроль ринок безготівкових розрахунків. Для цього регулятор навіть розробив спеціальний законопроект. Згідно із документом, у державі, зокрема, має з'явитися процесінговий центр. Втім, представники фінустанов кажуть: його утворення принесе більше проблем, ні ж вигод.

Більше 30 мільйонів Українців нині мають банківські картки. Втім, населення здебільшого зберігає на них кошти. А от розраховуватися ними не поспішає. З початку року сума безготівкових операцій вже сягнула 34 мільйонів гривень.

Володимир Лавренчук, голова правління банку: "Не так дуже розвинута інфраструктура. Наприклад, в таксі або в магазинах у більшості міст немає пристроїв поки що".

Нацбанк обіцяє ситуацію виправити. Для цього регулятор розробив спеціальний законопроект. Згідно із документом, наприклад, усі торговельні точки повинні встановити термінали для прийняття безготівкових розрахунків.

Наталія Лапко, директор департаменту платіжних систем НБУ: "Чтобы карточки всех банков принимались одним и тем же терминалом, чтобы потом люди не пришли и не сказали, что с них списали большую комиссию, а они не видели, какая будет комиссия. Чтобы сразу, когда я захочу, мне сразу сказалди: вот ты 1200 платишь, комиссия будет такая. Вот это в этом законе и намагаэмся зробити".

А ще нарешті з’явиться таке поняття, як "електронний платіжний засіб". Причому це не лише спеціальна картка, але й електронні гроші та навіть мобільний телефон. Крім того, регулятор створить державний процесінговий центр. Він слідкуватиме за усіма безготівковими операціями. І формуватиме та зберігатиме базу даних, зокрема, про їх час їх проведення та обсяги. Банкіри проти. Кажуть: подібну установу НБУ уже створював у 98-ому. Втім, система "топаз" проіснувала всього 5 років. Щороку обходилася державі у 10 мільйонів доларів.

Світлана Георбелідзе, директор представництва платіжної системи в Україні: "Монополия - єто...приносит много рисков и угроз. Зависимость от монополиста от единого поставщика услуг - она приводит к повышению цен, к низкому качеству услуг и так далее. И к сбоям технологическим".

Втім, Регулятор від ідеї відмовлятися не збирається. У НБУ кажуть: передадуть законопроект у парламент, як тільки внесуть до нього останні правки.

Теги: нбу платеж безнал безналичній рссчет
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1788