Регулятор збирає детальну інформацію про клієнтів комерційних банків. Як повідомляє "Комерсант", особи, яких обслуговують в одній із фінустанов, під час зняття коштів із банкоматів отримали запрошення пройти анкетування у її відділенні.

Банкіри пояснюють: виконують постанову НБУ. Документ вимагає: кожна фізична особа зобов’язана вказати свої паспортні дані, ідентифікаційний код, місце роботи, посаду, номер телефону та електронну адресу. Також вона повинна розкрити інформацію про своє рухоме та нерухоме майно, рахунки в цінних паперах і вказати походження своїх доходів.

Це необхідно для того, щоб оцінити ризики того чи іншого клієнта. Якщо він не встигне відзвітувати перед банком до 22 жовтня, йому можуть відмовити у проведенні операцій із рахунком.

"В сентябре Украина, НБУ потерял 3,2 миллиарда резервов. Это колосальная сумма со времен кризиса. Еще один такой месяц, и можно официально говорить, что Украина в кризисе. Эффективно почему? Потому что процентов 60 доходов у нас серых. Это нельзя назвать нелегальными доходами, это доходы вне налоговой инспекции", - пояснив телеканалу UBR аналітик інвесткомпанії Олег Іванець.

Теги: банки нбу ubr информация о клиентах
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 989