Номінал валютних облігацій для пересічних українців зменшать удвічі. Відповідні пропозиції вже подали кабміну. Уряд має їх розглянути упродовж двох тижнів. У Мінфіні розраховують, що папери матимуть попит. Адже відсотки від Мінфіну привабливіші, ніж у банків.

Галина Пахачук, директор департаменту боргової політики Мінфіну: "Когда Министерство финансов cgпредлагало такой инструмент, мы напрямую стимулируем спрос на такой вид сбережений. 51 Потому, что в данном случае. гражданин уже определился и вложил свой покупательский спрос, он вложил это в свой валютный авуар, т.е он уже у него на руках. Сможем ли мы взять его вторично для принесения эффекта всем сторонам?"

Ефект для інвестора, який придбає такі облігації – добрі відсотки за відсутності курсового ризику. Держава теж не в програші: ці запозичення дешевші, ніж на зовнішніх ринках і виплати за ними залишаються у кишенях місцевого інвестора – банків, бізнесу і пересічних українців. А це – ресурс для майбутнього зростання економіки.

Читайте також: Минфин разместил ОВГЗ на 1,15 млрд. гривен

Олександр Дубохвіст, директор департаменту управління резервом НБУ: "Пока, конечно, инвестировать в Государственные валютные ценные бумаги могут только инвесторы, у которых есть, 50 тыс. долл. 20. тыс. долларов. Те, у кого есть 1 тыс. долл. Не пойдут эти облигации покупать".

Для дрібного інвестора різниця 2% між ставкою за валютними депозитами у банках і ставкою мінфіну великого зиску може й не має, припускають, фахівці. Інша річ великі інвестори.

Так на сумі 50 тисяч доларів - 2 % - це 1000 доларів додаткового прибутку.

З тисячі доларів - вийде лише 20 у плюсі. Але валютними облігаціями нині цікавляться й зовсім дрібні вкладники. Тому й про них як про потенційних інвесторів забувати не варто.

Вікторія Бойко, Володимир Февчук. Телеканал UBR.

Теги: инвестиции овгз облигации номинал
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 2567