Асоціація  українських  банків  направила до Верховної Ради україни зауваження та пропозиції до законопроекту  "Про  внесення  змін  до  деяких  законодавчих  актів  України  щодо  недопущення  порушення  прав  боржників  та  запровадження  процедури  банкрутства  фізичної  особи" (N 1145). Зокрема, АУБ направила свої звернення до парламентських Комітетів ВРУ з  питань  фінансів і банківської діяльності, з питань підприємництва та з питань правової політики, а також окремим народним депутатам. Про це UBR.UA повідомили у прес-службі Асоціації  українських  банків.

Кабмин выделит на Банк развития 10 миллиардов гривен

Як наголосили в АУБ, зазначений законопроект  не  може бути  підтриманий  банківською  спільнотою  як  такий,  що  призведе  до  збільшення  дисбалансу  у  правовідносинах  "кредитор-боржник", чим посилить незахищеність прав не  тільки  банків,  а  передусім – їх  клієнтів,  інвесторів та вкладників.

Зокрема, як відзначають експерти АУБ, процедура  банкрутства  фізичної  особи  виписана  у  законопроекті  рамково,  без  необхідної  деталізації,  визначення  системи  контролю  та  відповідальності  за  повноту  та  достовірність  інформації про майновий стан боржника,  що  створює  підґрунтя  для  масового  ухилення  від  погашення  своїх  боргів  з  боку  недобросовісних  позичальників.

Прийняття  законопроекту  у запропонованому вигляді фактично  узаконює право на неповернення  кредитів,  отриманих  від  банків, без встановлення будь-яких  обов`язків  позичальника – банкрута  на  повернення  боргів  у  разі  покращення  його  фінансового  та  майнового  стану  у  майбутньому. 

В АУБ звертають увагу, що, з огляду на встановлений  законопроектом розмір непогашених фізичною особою-боржником вимог кредиторів (понад 170 тис.грн.), можливість неповернення боргу через визнання позичальника банкрутом  буде стосуватися перш за все іпотечних кредитів домогосподарствам,  розмір  яких  у  цілому  по  банківській  системі  станом  на  01.01.2013р. складав 63,2 млрд.грн. Виходячи з оцінок міжнародними рейтинговими агентствами проблемного кредитного портфелю банків на рівні 30-40% від загальної суми при застосуванні норм законопроекту, розмір  неповернення  боргів  банкам  може  скласти  19-25  млрд.грн.

З огляду на це, в АУБ переконані, що наслідком прийняття згаданого законопроекту стане збільшення збитків банків та зниження ліквідності  банківської галузі, значне зростання загрози затримки платежів клієнтів та неповернення вкладів фізичним особам, пониження кредитної спроможності банків тощо.

Також в АУБ наголошують, що передбачене законопроектом послаблення захисту прав банків-кредиторів стане  суттєвою  перешкодою  у  відновленні  кредитування економіки,  у  тому  числі  наданні  іпотечних  кредитів. Відсутність  іпотечного  кредитування  призведе  до  подальшого  скорочення  будівельної  та  супутніх  галузей  економіки.

З огляду на це АУБ в листах до народних депутатів запропонувала направити законопроект на доопрацювання.

Самый необычный банк из ныне действующих

Разом з тим в АУБ відзначили, що при комплексному опрацюванні питання необхідно використати досвід Німеччини у регулюванні процедури банкрутства фізичної особи, де  рішення про можливість звільнення боржника-фізичної особи від зобов’язань перед кредиторами приймається тільки після 6-річного "періоду поведінки добробуту" боржника. На цей період боржник зобов’язаний здійснювати відповідне погашення боргу за рахунок  трудової  діяльності. Порушення умов "періоду поведінки добробуту"  виключає прийняття рішення про звільнення боржника від грошових зобов’язань перед кредиторами.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, Google+, Facebook, Instagram.

Теги: банк вклады защита
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1843
Загрузка...
Загрузка...