Опозиція вимагатиме від Нацбанку скасування постанови, яка зобов'язує українців надавати документи, що посвідчують особу, під час обміну валют. Заявив народний депутат від БЮТу Сергій Терьохін. Доки в Україні не буде створена належна система захисту баз даних. Як відомо, постанова набула чинності із минулої п'ятниці. Обмеження має допомогти боротися із чорним валютним ринком та корупцією, заявляють регіонали. Однак, за словами БЮТівців, може використовуватись адресно.

З минулої п'ятниці банки копіюватимуть документи клієнтів, які скуповуватимуть валюту. Незалежно від суми операції. А також введено обмеження на кількість грошей, яку громадяни можуть обміняти в одній фінустанові протягом дня. Це 150 тисяч гривень замість 80, як передбачалось раніше. Водночас потрібно буде вносити особисті дані клієнта в систему банківського обліку та зберігати їх. За словами регіоналів, нововведення допоможе боротися із "чорним" валютним ринком.

"Дело в том, что уже и сегодня Нацбанк контролирует эти операции, и мы имеем мониторинг. Если операция по банку прошла больше определенной суммы, комитет по финмониторингу в этот же день получает эти суммы. Это то, что касается безналичных схем. Это требования ЕС. Это нормальный элемент борьбы с коррупцией", - захищає НБУ народний депутат України Вадим Колесніченко.

Відтепер планують взяти під контроль і облік готівкових операцій в "обмінниках". Системний аналіз: хто, скільки і як часто купує валюту дозволить виявляти корупціонерів. Адже, за словами самих народних обранців, хабарів у гривнях нині не беруть. Цього ж дня депутати з опозиції завітали до кількох банків і спробували обміняти гроші.

"Всупереч постанові Нацбанку в них не прийняли будь-які посвідчення, не тільки депутатські, а й скажімо, права водійські. Мотивуючи це тим, що треба приносити тільки національний паспорт, мотивуючи це тим, що треба робити копію, ксерокопію цього національного паспорту", - змальовує дійсність народний депутат України Сергій Терьохін.

Тому, на переконання бютівців, цю постанову потрібно скасувати. Адже особисті дані громадян ймовірно використовуватимуть в кримінальних цілях. Кажуть: інформація не захищена належним чином. А також може стати інструментом політичного тиску, тобто відслідковуватись адресно. Розповідає телеканал UBR.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: отмена ubr бют валюта с паспортом
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1703