По долари - з паспортом. Із цього тижня українці приносять до обмінних кас не лише валюту, а й документи, що посвідчують особу. Їх вимагають навіть під час купівлі-продажу одного долара. І роблять ксерокопії. У фінустановах з'явиться база тих, хто здійснює операції з іноземними грошима. В НБУ кажуть: доступ до неї матимуть лише правоохоронці. А скептики віщують повернення ринку міняйл та тінізації обміну валют. Ми звернулися до НБУ із проханням роз'яснити новації.

Хочеш придбати до 50 тисяч у гривневому еквіваленті – покажи паспорт. Або інший документ, у якому зазначені ім’я, прізвище та по-батькові. А ще - країна проживання. Будь-яка перепустка або навіть водійське посвідчення для фінустанов – не аргумент. Якщо у гаманці до 150 тисяч – із собою необхідно мати ще й ідентифікаційний номер. В обох випадках з усіх документів знімуть копії. Для цього власникам навіть найменшого обмінника доведеться витратитись на ксерокс.

Дані про валютні операції зберігатимуться у архівах банку. Доступ до них матимуть лише правоохоронці. І то, за згодою суду. Дані про валютних міняйл податковій адміністрації банки обіцяють не передавати.

У те, що відбудуться сплеск злочинності та відродження ринку міняйл, не вірять ні представники Нацбанку, ні економісти. Мовляв, управу на шахраїв знайдуть правоохоронці.

"Массового явления, что будут подделывать, например, паспортатам и так далее, и так далее, я не думаю. Это могут быть какме-то разовые ... короткосрочная динамика будет таких явлений", - вважає аналітик інформаційно-аналітичного центру Микола Івченко.

Є обмеження щодо суми, яку можна обміняти за один день в одному банку, - це еквівалент 150 тисячам гривень. Але якщо підете до іншої фінустанови - зможете купити або продати валюту і там.

"Банки имели такую специальную программу, которая бы позволяла кассиру там...Мукачева… знать, что вот этот товарищ сегодня утром в Донецкой области купил определённую сумму средств, и можно ли ему продать или нет. Но это в системе одного банка",- пояснює директор департаменту НБУ Надія Пасенова.

А ось постійне ксерокопіювання сторінок паспортів може призвести до черг перед касами. Але в НБУ такий сценарій відкидають. Кажуть: принаймні біля обмінників натовпу не буде. Адже щодня до кожного з них приходять лише кілька десятків клієнтів. І жодної затримки виникнути не повинно. Повідомляє телеканал UBR.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: нбу ubr валюта с паспортом
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 2259