Ліквідацію та нагляд за проблемними банками передадуть Фонду гарантування вкладів фізосіб. Відповідний закон парламент готують розглянути у першому читанні.

Згідно з ним, НБУ й надалі виконуватиме функції з банківського регулювання й нагляду. Саме регулятор визнаватиме фін-установу проблемною. Підставою для цього можуть стати зниження регулятивного капіталу або нормативів капіталу до однієї третини мінімально дозволеного рівня. А також невиконання банком 10-ти відсотків своїх зобов'язань упродовж 10-ти днів. НБУ надаватиме фінустанові три місяці для усунення порушень. Якщо цього не станеться, передасть у відання Фонду гарантування вкладів. Який призначатиме тимчасового адміністратора і управлятиме активами фінустанови.

Микола Катеринчук, заступник голови Комітету з фінансів: "Не зрозуміло, які будуть повноваження цього фонду, як вони будуть перетинатися з повноваженнями Національного банку, і як це буде адміністрування, наскільки воно буде обтяжливе для бюджету, як будуть прийматися рішення. Тобто ще багато питань є до цієї ініціативи, я думаю, що її треба ще продовжувати дискутувати".

Теги: фонд гарантирования вкладов физлицо банковский сектор
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1451