В Україні процедури надання банкам рейтингових оцінок носять суб'єктивний характер через відсутність в країні базового закону про рейтингування. Про це UBR.UA повідомили в Асоціації українських банків.

Номерные счета, как гарантия конфиденциальности вкладчика

Як наголосили в АУБ, в Україні відсутня і відповідальність рейтингових агентств у разі присвоєння завищеного рейтингу, що призводить до дезорієнтації інвестора.

За словами експертів АУБ, невідповідність рейтингових оцінок реальному фінансовому стану багатьох фінансових установ була продемонстрована на початку світової фінансової кризи у 2008 році. Яскравим прикладом цього є банкрутство найбільшого інвестиційного банку США Lehman Brothers, який мав найвищі кредитні рейтинги.

Недостатність прозорості при визначенні рейтингів відзначалася і керівниками країн Євросоюзу, які задекларували наміри щодо створення європейської рейтингової агенції з встановленням регуляторних правил її роботи.

За цих умов, переконані в АУБ, зареєстрований у парламенті законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо мінімізації ризиків фізичних осіб на фінансовому  ринку та  підвищення надійності фінансових установ" (№ 0971), не забезпечить досягнення задекларованої мети, а перетвориться на механізм "викачування" коштів із суб'єктів підприємницької діяльності та фінансових установ.

В АУБ вважають, що у першу чергу потребують врегулювання на законодавчому рівні питання діяльності та відповідальності рейтингових агентств в Україні.

В Киеве с банковских карт похитили 8 млн

"Пропонуємо зосередити зусилля законодавців на розробці проекту базового закону про систему кредитних рейтингів, який би врегульовував питання діяльності та відповідальності рейтингових агентств, зокрема передбачав прозору та дієву систему надання кредитних рейтингів банкам з об`єктивними підходами до оцінки банків з різними розмірами капіталу та активів", - сказано у листі АУБ до профільного парламентського Комітету з  питань  фінансів і банківської діяльності.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, Google+, Facebook, Instagram.

Теги: банк ауб рейтин
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 2275
Загрузка...
Загрузка...