Асоціація  українських  банків  направила до профільного парламентського Комітету з  питань  фінансів і банківської діяльності зауваження та пропозиції до законопроекту "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо мінімізації ризиків фізичних осіб на фінансовому  ринку та  підвищення надійності фінансових установ" (№ 0971). Про це UBR.UA повідомили у прес-службі Асоціації  українських  банків.

В Киеве с банковских карт похитили 8 млн

Як наголошують в АУБ, проведений аналіз показав, що запропонований законопроект в існуючому в Україні законодавчому полі не досягає поставленої мети щодо забезпечення учасників ринку об'єктивною професійною інформацією про реальну кредитоспроможність позичальників та емітентів. Зокрема, через відсутність базового закону про рейтингування, у зв'язку з чим процедури надання кредитних рейтингів носять суб'єктивний характер.

Так само не сприятимуть стабільності банківського сектора і запропоновані законопроектом зміни до закону "Про Національний банк України", якими встановлюється право НБУ визначати перелік рейтингових агентств, кредитні рейтинги яких використовуються у сфері банківського регулювання та нагляду. Як відзначають в АУБ, відсутність чіткого переліку випадків, коли вимагатиметься наявність кредитного рейтингу лише від визнаного НБУ рейтингового агентства, може призвести до витиснення з ринку рейтингових агентств, які не увійшли до переліку НБУ. Також законопроект не визначає умов відбору НБУ рейтингових агентств, що створює підґрунтя для корупції та надає підстави для ще більшого посилення сумнівів у об'єктивності та професіоналізмі встановлених кредитних рейтингів.

Ці та інші зміни і доповнення (зокрема, щодо формування резервів під кредити та цінні папери з врахуванням кредитних рейтингів) в АУБ вважають недоцільними з огляду на суб'єктивність встановлення рейтингових оцінок та значне, у разі їх прийняття, зростання витрат банків та позичальників і емітентів на проведення процедур з рейтингування, що стане додатковим гальмом у процесі відновлення кредитування економіки.

Рейтинг банків в Україні є суб'єктивним, - АУБ

З огляду на це АУБ звернулась до профільного парламентського Комітету з  питань  фінансів і банківської діяльності з обґрунтуванням необхідності відхилити законопроект № 0971 при розгляді його у другому читанні. Натомість АУБ запропонувала зосередити зусилля парламентарів на розробці базового закону про систему кредитних рейтингів, який би регулював питання діяльності та відповідальності рейтингових агентств, зокрема передбачав прозору та дієву систему надання кредитних рейтингів банкам з об`єктивними підходами до оцінки банків з різними розмірами капіталу та активів.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, Google+, Facebook, Instagram.

Теги: банк рейтинговое агенство
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 2063
Загрузка...
Загрузка...