Італія заплатила Morgan Stanley 3,4 мільярда доларів за відсотковими контрактами, укладеними в 90-х роках.

Влада європейської країни перерахувала банку гроші, щоб скасувати ставки, які в підсумку виявилися збитковими. Агентство відзначає, що для Італії виявилося дешевше відкупитися від Morgan Stanley, ніж перекривати одні деривативи (похідні фінансові інструменти) іншими.

Читайте також: Рынки: надежда на рост остается

Наприкінці січня Morgan Stanley повідомив про списання потенційних збитків (net exposure - чиста схильність до ризику - різниця сум, які можуть бути виручені при одночасному закритті довгих і коротких позицій) в Італії на суму 3,4 мільярда доларів. Тоді банк не уточнив, що Рим компенсував вартість деривативів. Обсяг контрактів, укладених з Італією п'ятьма найбільшими американськими гравцями на ринку свопів - Goldman Sachs Group, Morgan Stanley, Bank of America, Citigroup і JPMorgan Chase - в даний час складає 19,5 мільярда доларів.

Загалом, за даними Bloomberg, невдала гра на валютних ставках і на ринку деривативів обійшлася Італії в 31 мільярд доларів. Як пояснило агентству одне з джерел, Рим почав грати на відсоткових ставках в середині 90-х років, використовуючи відсоткові свопи та свопціони, які при успішному застосуванні дають можливість зменшити вартість обслуговування державного боргу. При цьому Італія користувалася деривативами з термінами настання платежів до 30 років.

Читайте також: В ЕС нашли "средство" от рецессии

За підсумками 2011 року державний борг Італії виріс до 120,1 відсотка ВВП і виявився, таким чином, всього на 0,1 відсотка меншим від зафіксованого в 1996 році рекордного рівня. У січні 2012 року заборгованість в абсолютному вираженні досягла 1,935 трильйона євро.

Теги: проценты евросоюз доллар долг италия ставки ес. еврозона
Просмотров: 1191