Найближчим часом на поліпшення житлових умов пересічному українцеві годі й сподіватися. Попри заяви і пропозиції державних інституцій та комерційних банків, повністю відновити іпотеку в державі поки що не вдається. Хоча заборгованість населення за такими кредитами із початку року скоротилась на 4,5 мільярди гривень. І нині становить 77,5 мільярдів.

"Динамика не позитивная в данный момент. Портфель быстрее амортизируется, чем выдаются новые кредиты", - пояснює виконавчий директор УНІА Павло Матіяш

До кризи за один день по всій системі видавали 500 - 600 іпотечних позик. У 2011, коли навесні відбулось пожвавлення, їх кількість становила 60-80. Наразі ставки ще високі, бо банки закладають у вартість усі наявні та ймовірні ризики. Українці не готові до таких кредитів через невеликі заробітки.

"Прекрасно понимаем, что сегодня средняя зарплата населения около 2,5 тыс. грн. Откуда мы можем ожидать стремительный рост ипотеки? Его просто быть не может", - каже заступник голови правління комерційного банку Світлана Черкай.

Нині, аби отримати іпотеку, потрібно показати білу зарплату, розмір якої має становити від 8 тисяч гривень. Окрім того, банкіри хочуть, щоб позичальник привів платоспроможних поручителів, та ще й мав заставну нерухомість. Такі умови може виконати лише 1%українців - багатії. Розповідає телеканал UBR.

Теги: банки ипотека ubr
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 849