Інфляція в Україні - як у Євросоюзі та США. За два місяці маємо 3% зростання цін у річному вимірі. У ЄС - 2,7 %. В Америці – 2,9%. На цьому подібність і закінчується. На заході депозитні і кредитні ставки максимально наближені до інфляції. В Україні вони від цього не залежать.

Дивіться також: Банки хитруватимуть зі ставками заради іпотеки

Володимир Лавренчук, голова правління комерційного банку: "Зв’язувати кредит і інфляцію не можна, тому що кредити треба пов’язувати з вартістю грошей. А вартість грошей в Україні не прив’язана до інфляції. 25.. Тому що вона спровокована значно більше не інфляцією, а ризиками та довірою до інститутів".

На депозитні відсотки у нас впливають, в першу чергу, ризики в економіці та зовнішні чинники. Якщо іноземці бояться інвестувати гроші у себе, то не вкладають і в українську економіку.

Читайте також: Каким будет налог на доход от депозита

Олег Устенко, експерт фінансового ринку: "Не забивайте что Украина относится к развивающимся рынкам. Поэтому уровень инфляции - здесь очень важный параметр. Но ставки по депозитам и кредитам не будут соответствовать инфляции плюс небольшой зазор, например Либор и 2,5%. Это не работает в таких странах".

У країнах що розвиваються, висока ймовірність сценарію, коли інфляція виявиться більшою ніж очікували. Ці ризики банки також закладають у депозитні і кредитні ставки. На сьогодні фінустанови позичають гривні , в середньому, під 23 % річних. Для громадян. І під 18,5% - для юросіб.

Теги: налоги депозиты инфляция ставки банковский сектор
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 2498