Кабінет Міністрів повинен створити сприятливі умови для кредитування вітчизняних виробників. Тоді не буде потреби встановлювати обмеження на певні види позик, і закликати надавати їх продуцентам.

У Кабміні та Нацбанку закликають кредитувати реальний сектор уже 2 роки поспіль. І стільки ж саме фінансисти наводять аргументи, які заважають нарощувати обсяги позик. За цей період їх перелік не змінився.

Роман Шпек, старший радник комерційного банку: "До того часу поки не буде вирішено питання ефективної застави, не підуть структурні реформи, доки прямі інвестиції не будуть іти в сектр економіки - кредитні ресурс і не підуть. Кредитні ресурси можуть спиряти. Але ми не можемо вирішити тілки за рахунок кредитування ті струткрні проблеми в економіці".

Головне посилання - у кредитній політиці банк орієнтується на мінімізацію ризиків, а вже потім - на максимізацію прибутків. Цьому не сприяє неповноцінне повернення ПДВ, та стягнення авансом податків на прибуток. Це вимиває обігові кошти підприємств. І псує їх фінансові показники для банків.

Олександр Дубілет, голова правління комерційного банку: "Самое главное – это чтобы не было вымывания оборотных средств. Невозврат НДС – это плохо , это плохо - предприятий вымывают оборотные средства и они начинают тормозить инвестиционную деятельность. Начинают тормозить и снижать и уровень зарплаты".

На сьогодні заборгованість юридичних осіб перед фінустановами перевищує 600 млрд гривень. Понад половину цих позик припадає на банки з першої десятки. Водночас Кабмін прагне, щоб усі більш-менш вільні гроші пішли в економіку.

Теги: кредиты экономика реформы банковский сектор новости ubr
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 617