Для розрахунку з вкладниками Ощадбанку СРСР не можна використовувати гроші із золотовалютних резервів Нацбанку. Лише - із джерел державного бюджету. Таку норму заклали у новому законопроекті про порядок виплат. Урядовці неодноразово заявляли, що першочергово свої вклади зможуть отримати літні люди. Проте в законі цієї норми вже немає.

Станіслав Аржевітін, член комітету з питань фінансів: "Записано, що компенсації будуть здійснюватись за розміром вкладу. І далі – читай як хочеш. І це можливість чиновнику придумувати різні всякі схеми. Тому що за розміром не можна прочитати. Одним словом або це навмисно зроблено, або не до кінця завершена думка".

Когда вкладчики Сбербанка СССР получат свою "тысячу"?

Отримати кошти зможуть лише ті, кого записали до державного реєстру вкладників. Його створили у 2008-му, і туди змогли потрапити усього половина українців, що мали вклади в Ощадбанку СРСР. Або близько 12-ти мільйонів громадян. Серед них отримали виплати по тисячі гривень - майже шість із половиною мільйонів. Для розрахунку з рештою, потрібно 5 мільярдів 200 мільйонів гривень.

Ярослав Сухий, член комітету ВР з праці і соцполітики: "Ми встигаємо, вже є всі розпорядження. Вже створено гарячу лінію, вже створені кол-центри, по яким людина може додзвонитися, і скажуть коли. Авторизуватися, підтвердить себе. Більше цього робити не треба. Він підтверджує себе раз, що він живий".

"Витину тысячу" будут выплачивать наличными

А спадкоємцям померлих вкладників виплатять по 500 гривень. Такий розмір визначив Кабмін. На думку фінансистів, єдиним прагматичним рішенням для розрахунку з власниками старих рахунків має стати визнання сум на них - державним боргом. А в Кабміні на цьому не наполягають.

Теги: ощадбанк деньги выплата
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 3127