У столиці перевіряли банки на чесність. Похибки у роботі фінустанов шукала одна з громадських організацій. І каже - знайшла. Правда, українцям до цього, здебільшого, байдуже. Більшість навіть не усвідомлює порушення своїх прав.

За банки взялись громадські організації. Зібрали пресу і пішли моніторити, як фінустанови інформують споживачів про свої послуги. У першому ж банку несподіваний наїзд сприйняли вороже і одразу викликали охорону.

- мы просим вас вывести журналистов.

Зробити свою справу громадські аудитори таки встигли. Кажуть, виявили чимало порушень.

"Нет никаких ни заверений, ни печатей, от какого числа, когда эти тарифи вступили в действие, насколько они реально действуют. Вы можете заплатить за услугу, которая стоит не столько, которой пересмотрены тарифы и она стоит менше", - пояснює голова громадської організації Михайло Стрельніков.

А ще у перевіреному банку не виявилось пам’яток для споживачів по кредитних операціях та пластикових картках. Найбільше порушення: не встановлені курси обміну валют в доступному для огляду місці та відсутність інформації про зворотній обмін.

"Ми всі знаємо, що на протязі 15 хвилин можна здійснити зворотній обмін, тобто, якщо клієнт квитанцію не забрав, касир може підкласти її і анулювати операцію, фактично валютообмінна операція пройшла", - розповідає представник громадської організації Оксана Стрельнікова.

Українці ж до банків не такі прискіпливі. В документи на інформаційному стенді зазвичай і не заглядають.

"У меня муж платит, и он такой дотошный, что он проверяет, я, может, и не проверила бы, а он проверяет. Якось не звертаємо на це уваги", - каже киянка Любов Михайлівна.

"Ми ходимо у ті банки, якими давно користуємось, яким довіряємо і які перевірені нами, але документи ніколи не питалися в них", - погоджуються кияни Андрій та Оксана.

Результати моніторингу представники організації передадуть Нацбанку. Кажуть, за подібні порушення максимальне стягнення 30% від здійснених за місяць операцій. У Нацбанку пообіцяли, тільки-но скаргу отримають, її розглянуть і проведуть відповідні перевірки. Плановий же моніторинг фінустанов НБУ проводить раз на два роки. Розповідає телеканал UBR.

Теги: нбу ubr проверка банков
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1033