Банкіри вимагають повністю спростити процедуру обміну валют. Поки що НБУ пішов на певні поступки та дозволив українцям продавати іноземні гроші без паспорта. Але все одно потрібно пред'явити будь-яке посвідчення особи. При цьому копіювання документів не проводять. А ось щоб купити долари та євро, потрібна повна ідентифікація. Водночас, фінансисти кажуть: нинішня ситуація нагадує 2008 рік, коли кілька великих гравців створили проблеми для всієї банківської системи. Пересічні українці аж ніяк не проводять багатомільйонних операцій із купівлі-продажу валюти.

"Це не масовий споживач валютообмінних ситуацій, це в основному ті люди, які, з моєї точки зору, обслуговують тіньову економіку. Саме вони купили найбільше цієї валюти", - вважає голова Асоціації українських банків Олександр Сугоняко.

Та пересічні перехожі кажуть, обмінюють у середньому, щонайбільше, 200 доларів.

- А мы не покупаем валюту.

- Ну, наверне, до пятидесяти долларов, и все.

- Порядка 200 долларов, где-то так, сто-двести.

Процедуру з паспортом українці називають обтяжливою. Але поки що вона залишається обов'язковою.

Не всі обмінні пункти отримали нове розпорядження НБУ. Тому продовжують і покупати, і продавати валюту з паспортом. У самих пунктах обміну валют зазначають: за останні кілька тижнів кількість клієнтів скоротилась наполовину.

"Меньше желающих не стало, просто люди боятся отдавать свой паспорт на ксерокопирование. Потому что потом вы кредиты возьмете на них, ну боятся. А некоторые приходят и говорят: вот права, удостоверение ж личности тоже. Там права, пенсионное. Но мы говорим нет. Потому что Нацбанк только требует паспорт", - пояснює касир обмінного пункту Ольга Шелякіна.

А ще кажуть, часто люди просто забувають паспорт, і тому - йдуть ні з чим. У пунктах обміну валют очікують, що нова постанова від НБУ про певне спрощення процедури надійде до кінця цього тижня. Розповідає телеканал UBR.

Теги: ауб обмен валют ubr
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1546