Люди стали міняти менше грошей у банках та офіційних пунктах. Винна необхідність ксерокопіювати дані паспорта, кажуть працівники обмінних пунктів. У них роботи поменшало в рази.

"Конечно уменшилось! Не то что в два, в три-четыре раза. Все люди ушли на черный рынок просто- напросто. Очень хотелось бы, что б вернулось все, как раньше было. Ну, я допускаю, пусть они отток валюты контролируют как-то, но люди, которые сдают 100-200-300 долларов, пусть даже до 1000, они, я считаю, имеют полное право поменять без паспорта", - вважає касир з обмінника Ірина.

У фінустановах згодні - обмінних операцій поменшало. Але всього на 1-2%. Та й попит на валюту зріс.

"Можна пояснити це тим, що дозволено продавати валюту в більших обсягах, піднята межа продажу в одні руки в один операційний день до 150 тисяч гривень в еквіваленті, тому це зменшило кількість трансакцій валютообмінних, але збільшились їх обсяги", - зауважує директор департаменту роздрібного бізнесу банку Марина Нестеровська.

Залишати паспортні дані українці бояться. Та й нововведення не дуже розуміють.

- оце я зараз здам 100 доларів і повезу за кордон гривні, на сало витрачу, - каже пенсіонерка Тамара Дмитрівна.

- то, что требуют паспорт, вообще это конфиденциальная информация, и, по идее, она должна быть сохраненной, т.е. за тобой могут следить, там всякие дела, - переймається росіянин Олексій.

- например вот этот обменник, он не внушает доверия, а если в банке, то еще можна отдать паспорт, - погоджується киянин Ігор.

Теги: ubr обмен валюты с паспортом
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 871