Нацбанк може не втримати гривню. Окремі аналітики прогнозують її здешевлення відповідно до долара на 50 копійок уже до кінця року. Врятувати може черговий транш від МВФ, але щоб його отримати влада має підняти тарифи на газ для населення. Позитивно вплине на вартість нацвалюти і домовленість із Росією про нижчі ціни на блакитне паливо.

Гривня переоцінена мало не у двічі, заявляють окремі експерти. Замість її поступової девальвації, НБУ тримає курс на рівні 8 гривень за долар уже протягом року.

"Когда экспорт начнет превышать импорт, тогда мы можем говорить, что гривна оценена нормально. Сейчас гривна значительно переоценена, поэтому на нее существует сильное давление", - вважає президент Центру системного аналізу та прогнозування Ростислав Івченко.

Натомість інші аналітики причин для девальвації не бачать. Пояснюють: стабільність нашій гривні забезпечує висока ціна на експортну продукцію. Зокрема на головну її складову - метали.

"Если цены в мире на руду и на металлы, на зерно и на химию, пойдут вниз существенно, то девальвация однозначно будет, потому что Украина не сможет с этим справиться, так как у нас экспортоориентированная экономика. Но сегодня цены на эти товары более или мение стоят на месте. Чуть-чуть снижаются, но они снижаются очень плавно. Это в рамках годовых колебаний", - заперечує колезі аналітик фінансових ринків Андрій Золотухін.

Восени кризового 2008-го відтік валюти через готівковий ринок становив близько 5 мільярдів доларів. Зараз - тільки 2. Від’ємне сальдо зовнішнього торгівельного балансу тоді було – 15 мільярдів. Проти нинішніх 7. Розповідає телеканал UBR.

Теги: экспорт ubr девальвация гривни
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1689