У Франції до фінустанов вишикувалися довжелезні черги. Жителі країни масово міняють старі франки на нові євро. Атракціон щедрості ініціював Національний банк країни. Акція триватиме до 17 лютого.

12 років знадобилося французам, аби остаточно пересвідчитися в надійності євро. Місцеве населення тільки зараз почало активно здавати в банки франки. У закутках старі гроші тримали з різних причин. Хтось із надією, що країна повернеться до старої валюти. Хтось просто як сувенір.

Крістіан, житель Парижа: "Я відклав всі свої франки ще в 2000-му році на полицю, коли Франція перейшла на євро. Планував зберегти їх назавжди. Але зараз вирішив, що більше в цьому сенсу немає. Зробив фотокопії. Та приніс їх до банку, аби здати".

Мінятимуть старі франки на євро до 17 лютого. В умовах економічної нестабільності в Європі - французи не відмовляються від можливості отримати додаткові гроші.

Бруно Кагон, фінансист:"Чи виграють французи від різниці курсів на таких операціях? Думаю, ні. Але обміняти старі гроші, які вже нічого не варті, на нові, які побутують у повсякденному вжитку – це прибуткова справа в будь-якому випадку. Багато хто відгукнувся на цю пропозицію центробанку".

Єдине, що турбує французів, які вистоюють черги до банківських відділень, чи не доведеться це робити знову. Якщо Європа відмовиться від єдиної валюти.

Теги: деньги экономика валюты франция евро обмен франк
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1357