8,20 за долар. Оптимістичний сценарій для курсу гривні протягом 2012-го. Стабільність національної валюти вперше за останні три роки більше залежатиме не від внутрішніх, а зовнішніх чинників. Економічної ситуації у Єврозоні та Сполучених Штатах. Якщо вона погіршуватиметься – наш експорт, який забезпечує Україну валютою, скоротиться, мінімум, на 10 відсотків. Скоротяться обсяги портфельних та прямих інвестиції, переказів від гастарбайтерів.

Сергій Яременко, заступник голови НБУ (2005 р.): "Именно если не произойдет каких-то событий на мировых рынках, которые несут большую угрозу для стабильности для самих их, так и для национальных валют. То я думаю, что на первое полугодие можно гарантировать, что ничего не произойдет".

Зовнішні чинники загострюватимуть локальні. Дефіцит платіжного балансу, який є визначальним для стабільності гривні. Попит на валюту. Обсяг золотовалютних резервів. Та зовнішні борги. Їх потрібно віддавати. Вже у грудні наступного року. Свій перший і справжній тест на міцність 2012-го гривня проходитиме вже в кінці першого півріччя.

Ерік Найман, експерт фінансового ринку: "Если говорить о моем базовом сценарии по курсу. Среднегодовой курс на уровне 8,50. При этом оптимистично - 8,20, пессимистично 8,80 на конец 2012".

Середньорічні 8,50 будуть за умови відсутності катаклізмів у Європі та Сполучених Штатах, а також у разі отримання знижки на газ. За інших обставин слід чекати ще більшого падіння гривні відносно долара.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, Google+, Facebook, Instagram.

Теги: валюта экономика гривна
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 7047